м.Дніпро, вулиця Глінки, 7

+38 (056) 731 94 94 ygt@ygt.dp.ua
 • Русский
 • English
 • Українська

Перевезення негабаритних та великовагових вантажів

Доставка негабаритного вантажу – одне з найцікавіших завдань в логістиці, адже всі без винятку перевезення тут вимагають індивідуального підходу і ретельного опрацювання. Необхідно опрацювати кожну деталь: вибрати оптимальний вид транспорту, побудувати маршрут, орієнтуючись на параметри вантажу, провести узгодження з причетними організаціями, оцінити існуючі ризики. Стандартні методи тут не працюють, і логістам доводиться використовувати весь свій досвід, накопичені знання і ділові зв’язки.

Перевезення негабаритних вантажів, як правило, здійснюється залізничним, автомобільним і водним транспортом. Застосовуються відкриті залізничні платформи, низькорамні напівпричепи, трали, телескопічні трейлери. Часто використовуються спеціально сконструйовані і виготовлені засоби фіксації – башмаки, упори, короби або каркаси. Оскільки під поняття «негабариту» в основному підпадають бурові установки, великовантажні автокрани, тягові локомотиви, спецтехніка, обладнання для хімічної та металургійної промисловості, турбіни для електростанцій, трансформатори, будівельні балки і т.п., ключову роль в успіху негабаритного перевезення відіграє правильно підібраний транспорт.

У зв’язку з тим, що існує певна специфіка і відповідно, вимоги до кожного з видів транспорту слід розглядати особливості доставки за допомогою залізниці та автотранспорту окремо.


Перевезення негабаритних вантажів залізничним транспортом

Під час організації перевезення негабаритного вантажу в міжнародному сполученні необхідно виконати наступне:

 • узгодити перевезення, згідно з діючими у країні відправника вантажу, правилами;
 • розмістити вантаж на рухомому складі, перевірити його кріплення відповідно до Інструкцій і правил, що діють у країні одержувача вантажу та транзитній країні проходження вантажу;
 • здати розміщений і закріплений вантаж залізниці.

Вантаж вважається негабаритним, якщо його контур (разом з упаковкою і кріпленням) при розміщенні на рухомому складі, встановленому на горизонтальній ділянці шляху, виходить за контур габариту навантаження. Якщо при проходженні в кривих ділянках колії геометричні виноси вантажу в цих кривих перевищують допустимі межі габариту навантаження, його також зараховують до негабаритного.

Перевезення великогабаритних та великовагових вантажів залізничними коліями України на відкритих платформах, зчепах, транспортерах різних типів і в напіввагонах регламентується Інструкцією, яка затверджена наказом Міністерства транспорту та зв’язку України № 1026 від 23.11.2004 р Вимоги цієї Інструкції є обов’язковими для виконання всіма причетними працівниками залізничного транспорту , а також відправниками та одержувачами вантажу.


Перевезення негабаритних вантажів автомобільним транспортом

Оскільки стандартний вантажний автомобіль розрахований на вантажі максимальною довжиною до 13,6 м, шириною до 2,45 м, висотою до 3,1 м, і вагою до 21 тони, вантажу достатньо перевищувати хоча б один із зазначених параметрів, щоб вважатись негабаритним. Для доставки таких вантажів використовуються спеціальні низькорамні платформи і трали. Спецтехніка, обладнання, матеріали фіксуються за допомогою башмаків, натяжних строп і тросів.

Негабаритний вантаж також ділиться на довгомірний і великоваговий:

 • Довгомірний має нерозбірну структуру, перевищує 20 метрів у довжину і виступає за межу причепа більш ніж на 2 метри;
 • Великоваговий перевищує будь який з параметрів по максимально дозволеній вазі або дозволеному навантаженні на вісь стандартного транспортного засобу, яка складає 11 тон.

Перевезення великовагових вантажів автомобільним транспортом вимагає більш ретельного підходу до вибору маршруту, виключення з нього віадуків і мостів, не розрахованих на плановану масу. Перевезення довгомірних вантажів вимагає виключення з маршруту вузьких вулиць, оскільки в кривій вантаж збільшує радіус повороту транспорту, на що також треба зважати. Крім того, щоб уникнути можливості створення аварійних ситуацій, перевезення негабаритних вантажів автотранспортом без спеціального супроводу заборонено.

Плануючи міжнародне перевезення, вантаж і його кріплення необхідно привести у відповідність до норм, передбачених у законодавчих актах країни отримання або транзиту, зібрати всю дозвільну документацію і провести узгодження з місцевими контролюючими органами.


Послуги з організації перевезень негабаритних вантажів від Югінтертранс

Компанія понад 24 роки займається організацією вантажних перевезень і надає послуги доставки негабаритних вантажів у комплексі:

 • Розробка, погодження та затвердження схем навантаження і кріплення вантажів;
 • Планування, погодження й затвердження маршруту;
 • Організація доставки вантажу на під’їзну колію станції відправлення, морський порт (при необхідності);
 • Організація навантаження і кріплення вантажу на рухомому складі, судні або платформі автомобіля.

Югінтертранс гарантує перевезення негабаритних вантажів на професійному рівні, не забуваючи радувати клієнтів вигідними ціновими пропозиціями. Щоби переконатися в цьому, телефонуйте прямо зараз!